Лудогорец губи от Милан с 0:1 след първото полувреме на първия 1/16-финален

...

На полувремето: Лудогорец - Милан 0:1

Лудогорец губи от Милан с 0:1 след първото полувреме на първия 1/16-финален мач в Лига Европа пред към 8000 фенове на " Лудогорец Арена "  в Разград.

Срещата стартира двуостро, като първата по-сериозна заплаха бе пред италианската врата. В 5-ата минута Лукас Саша изведе чудесно Мисиджан по лявото крило, само че холандецът бе спрян с жестоко нарушаване от Абате, за което футболистът на Милан получи жълт картон. Лукоки стреля рисково от фаула, само че в навън, написа Sportal.bg.

Лудогорец продължи да е по-добрият тим до 20-ата минута, в която и италианците заплашиха вратата на разградчани. Тогава играчите на Милан комбинираха добре в наказателното поле, последва рисков диагонален шут на Кутроне, който срещна крайник на защитник от Лудогорец и излезе в корнер.

В 31-вата минута Лудогорец като по знамение не откри резултата. Тогава Лукас Саша центрира чудесно, Донарума се размина с топката, само че и Шверчок стори същото, неуспявайки да я прати в празната врата.

В 42-рата минута Бонавентура нахлу вляво от дребния пеналт и насочи доста рисков удар, само че топката мина над гредата.

В 45-ата минута след центриране отляво Кутроне се оказа непокрит и от близко продължи топката с глава към мрежата - 0:1.

Съставите

ЛУДОГОРЕЦ:  33. Ренан, 4. Сисиньо, 8. Лукас Саша, 12. Анисе, 18. Дяков, 30. Моци, 32. Пластун, 70. Шверчок, 84. Марселиньо, 92. Лукоки, 93. Мисиджан

МИЛАН:  99. Донарума, 2. Калабрия, 5. Бонавентура, 8. Сусо, 10. Чалханоглу, 13. Романьоли, 19. Бонучи, 20. Абате, 21. Биля, 63. Кутроне, 79. Кесие
Източник: petel.bg